ponedeljek, 9. januar 2017 Vabljeni na tretje predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2016/17

1. PREDAVANJE FAMNITOVIH IZLETOV V MATEMATIČNO VEOLJE 2016/17

Na tretjem predavanju z naslovom

»Slike vredne tisoč besed«,

ki bo potekalo

v sredo, 11. januarja 2017, ob 18h,

v Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper),

bo dr. Andrej Bauer (UL FMF in IMFM) predstavil, kako sodobni računalniki s svojo izjemno računsko zmogljivostjo omogočajo vizualizacijo kompleksnih matematičnih objektov, ki jih še pred dvema desetletjema človeško oko ni videlo. Kar je bilo skrito v abstraknih mislih profesionalnih matematikov, lahko danes izračuna in nariše dober študent. Na predavanju bodo predstavljene matematične vizualizacije, ki so jih izdelali študenti matematike in računalništva na Univerzi v Ljubljani, in ob tem bodo na poljuden in zanimiv način pojasnjeni matematični pojmi, ki so sicer snov univerzitetnega študija. Predavatelj se bo dotaknil tudi umetniških vod in se vprašal, kje pravzaprav je meja med matematiko in umetnostjo ter med računalnikom in umetnikom.

O predavatelju:

Prof. dr. Andrej Bauer dela na Fakulteti za matematiko in fiziko, Univerze v Ljubljani. Ukvarja se s področjem računalniške matematike, predvsem z računalniško logiko, izračunljivo matematiko in teorijo programskih jezikov. Ljubiteljsko se ukvarja tudi z računalniško umetnostjo in že dobro desetletje na spletni strani www.random-art.org razstavlja slike, ki jih naključno generira z računalnikom.

Za dodatne informacije nas lahko kontaktirate na martin.milanic@upr.si.

Veselimo se novih popotovanj v matematična vesolja v vaši družbi!

Vljudno vabljeni.