ponedeljek, 11. april 2016 Vabljeni na šesto predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2015/16

6. PREDAVANJE FAMNITOVIH IZLETOV V MATEMATIČNO VESOLJE 2015/16

Na šestem predavanju z naslovom

»Matematika in matura«,

ki bo potekalo

v sredo,  13. aprila 2016, ob 18h,

v Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper),

bo dr. Iztok Banič (UM FNM, UP IAM in IMFM) predstavil svoje vtise o delu v Državni predmetni komisiji za splošno maturo za matematiko. Pri tem se bo podrobneje dotaknil naslednjih tem:

1. Matematika na maturi – od nalog do testa;
  2. Dijaki in matematika na maturi;
  3. Učitelji in matematika na maturi.

O predavatelju: dr. Iztok Banič je diplomiral iz matematike na Univerzi v Mariboru, kjer je tudi magistriral in doktoriral. Raziskovalno se ukvarja s topologijo (teorija kontinuumov in topološki dinamičnimi sistemi), teorijo grafov (okvarni premeri grafov in Hausdorffovi grafi) in v zadnjem času tudi z algebro (integriranja na kolobarjih). Sodeloval je na različnih raziskovalnih projektih na Inštitutu za matematiko, fiziko in mehaniko v Ljubljani, na Univerzi v Mariboru ter na Univerzi na Primorskem. Že tri leta je član Državne predmetne komisije za splošno maturo za matematiko.

Za dodatne informacije nas lahko kontaktirate na martin.milanic@upr.si.

Veselimo se novih potovanj v matematična vesolja v vaši družbi!

Vljudno vabljeni.