petek, 15. marec 2013 Vabljeni na predavanje Famnitovih bioloških večerov z naslovom "Blagayev volčin - prva zavarovana rastlina na Slovenskem"

Vabimo vas na četrto predavanje iz cikla Famnitovih bioloških večerov, ki bo v četrtek, 21.3.2013, ob 15:00 uri v Mali predavalnici na UP FAMNIT, v Kopru na Glagoljaški ulici 8.

Predavanje z naslovom  "Blagayev volčin - prva zavarovana rastlina na Slovenskem" bo imela mag. Živa Fišer Pečnikar.

Predavanje bo potekalo v okviru Tedna Univerze na Primorskem.

Kratka vsebina predavanj:
Blagajev volčin je rastlinska vrsta, ki predstavlja simbol slovenskega naravovarstva. Čeprav je razširjena po celotnem Balkanskem polotoku, se njeno klasično nahajališče nahaja prav v Sloveniji. Na predavanju bo predstavljena zgodovina odkritij te zanimive vrste ter najnovejše genetske raziskave, s katerimi skušamo razložiti njegovo razširjenost.

O predavateljici:
Živa Fišer Pečnikar je asistentka pri predmetu Splošna botanika na Fakulteti za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije na Univerzi na Primorskem. Vpisana je v doktorski študij Varstva naravne dediščine, njeno doktorsko delo pa se nanaša na problematiko filogeografije in varstva Blagajevega volčina.

Več informacij: http://bioloski-veceri.famnit.upr.si/sl/napovednik
Kontakt: bioevents@famnit.upr.si