sreda, 14. junij 2023 Vabljeni na okroglo mizo: Vloga umetne inteligence v akademskem okolju

Umetna inteligenca je močno zakorakala v naša življenja in delovanje, zato je primerno, da to tematiko naslovimo tudi na ravni UP.

Okrogla miza bo potekala kot del aktivnosti "Uvedba digitalnega PAI-a", ki se izvaja v okviru projekta GDI UP.

Namen dogodka je obravnava teme umetne inteligence v akademskem okolju, pri čemer bomo razpravljali o njenem vplivu na visokošolsko poučevanje in raziskovanje. Gre za pomembno priložnost za razvoj idej ter izmenjavo znanja, mnenj in izkušenj s strokovnjaki iz različnih področij, ki delujejo na članicah UP. Naš cilj je spodbuditi dialog ter pripomoči k oblikovanju smernic za integracijo umetne inteligence v akademsko sfero.

Na okrogli mizi se bomo osredotočili na naslednje ključne teme:

• Uporaba umetne inteligence pri visokošolskem poučevanju: priložnosti in izzivi.
  • Vpliv umetne inteligence na raziskovanje in inovacije v akademskem okolju.
  • Etična vprašanja in regulacija uporabe umetne inteligence na univerzah.
  • Vloga umetne inteligence pri visokošolskem poučevanju in raziskovanju jutri.

Okrogla miza bo potekala preko videokonferenčnega sistema Zoom.

*Zoom povezava bo poslana dan pred okroglo mizo.

Moderatorica: Andreja Klančar, Univerza na Primorskem, Pedagoška fakulteta

Program:

13.00 - 13.05 Uvodni nagovor

13.05 - 14.30 Sodelujoči (v abecednem vrstnem redu)

• Daniel Doz, UP PEF
  • mag. Šarolta Godnič Vičič, UP FTŠ - TURISTICA
  • dr. Vida Groznik, UP FAMNIT
  • Matevž Malej, UP FM
  • dr. Nejc Šarabon, UP FVZ
  • dr. Klara Šumenjak, UP FHŠ
  • dr. Ernest Ženko, UP FHŠ

Projekt Zelena, digitalna in vključujoča Univerza na Primorskem (GDI UP) sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije in Evropska unija – NextGenerationEU. Projekt se izvaja skladno z načrtom v okviru razvojnega področja Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponente Krepitev kompetenc, zlasti digitalnih in tistih, ki jih zahtevajo novi poklici in zeleni prehod (C3 K5), za ukrep investicija F. Izvajanje pilotnih projektov, katerih rezultati bodo podlaga za pripravo izhodišč za reformo visokega šolstva za zelen in odporen prehod v Družbo 5.0: projekt Pilotni projekti za prenovo visokega šolstva za zelen in odporen prehod.