ponedeljek, 10. april 2017 Vabljeni na delavnico Android AppInventor

UP FAMNIT vabi študente in zaposlene UP na delavnico Android AppInventor, ki bo potekala v petek, 14. aprila 2017, med 16. in 20. uro v predavalnici FAMNIT-1-RU1 (Glagoljaška, 8).

Delavnico bo izvedel dr. Ciril Bohak iz Laboratorija za računalniško grafiko in multimedije na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani.

Opis delavnice:
Delavnica je namenjena spoznavanju preprostega pristopa k razvoju mobilnih aplikacij, ki poleg osebnega računalnika in Android mobilne naprave za razvoj ne potrebuje dodatne programske ali strojne opreme. Takšen razvoj aplikacij je zelo primeren za začetnike, saj temelji na sestavljanju enostavnih gradnikov. Na ta način je mogoče razviti najrazličnejše preproste mobilne aplikacije. Udeleženci delavnice bodo spoznali spletno razvojno okolje AppInventor, ki omogoča preprosto sestavljanje mobilnih aplikacij za platformo Android in spoznali drugačen pristop k programiranju s pomočjo sestavljanja preprostih gradnikov.

Priporočeno predznanje: osnove programiranja.

Ne pozabite prinesti svoje Android naprave in USB kabla za povezavo z računalnikom!

Prijave so obvezne na povezavi: https://goo.gl/forms/XLc1FeuFGXsV9U8A2

Ker je v predavalnici na voljo le 16 delovnih mest, bomo sprejeli prvih 16 prijavljenih.