ponedeljek, 9. februar 2015 Vabljeni na četrto predavanje Famnitovih izletov v matematično vesolje 2014/15

4. PREDAVANJE FAMNITOVIH IZLETOV V MATEMATIČNO VESOLJE 2014/15

Na četrtem predavanju z naslovom Matematika v računalniškem vidu, ki bo potekalo

v sredo, 11. februarja 2015, ob 18. uri,

v Veliki predavalnici UP FAMNIT (Glagoljaška 8, Koper),

bo dr. Marko Boben (UP IAM in UL FRI) predstavil računalniški vid, ki je kompleksno področje računalništva. Sega od obdelave zajetih slik prek določanja značilk (značilnih elementov slike) do uporabe metod strojnega učenja za razpoznavo objektov na podlagi dobljene množice značilk. Osvetlil bo matematično ozadje algoritmov, ki sodelujejo pri vsakem izmed teh korakov. Posebej bo poudarjena metoda, ki temelji na hierarhičnem pristopu gradnje modelov objektov.

Za dodatne informacije nas lahko kontaktirate na martin.milanic@upr.si.

Veselimo se novih potovanj v matematična vesolja v vaši družbi!

Vljudno vabljeni.