sreda, 12. februar 2014 Vabilo na simpozij Medkulturne univerze v Evropi: Predlogi projekta IEREST

UP Fakulteta za humanistične študije (UP FHŠ) organizira simpozij v okviru mednarodnega projekta IEREST (Medkulturni učni viri za študente Erasmus in njihove učitelje).
Potekal bo 27. marca 2014 med 9.in 17. uro v prostorih UP FHŠ, prijave potekajo do 10. marca 2014, udeležba pa je brezplačna.
Podrobnosti o prijavi na simpozij najdete v nadaljevanju.

Simpozij

Medkulturne univerze v Evropi: Predlogi projekta IEREST

27. marec 2014

Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije (UP FHŠ)

Titov trg 5, Koper, Slovenija (predavalnica Burja 1)

Projekt IEREST

V okviru projekta IEREST, ki ga sofinancira Evropska komisija, nameravamo izdelati, preizkusiti in širiti Medkulturne poti, tj. zbirko učnih modulov, s katerimi študente Erasmus pripravimo na medkulturno izkušnjo v tujini, jih tam spremljamo med njihovim bivanjem in jim sledimo po vrnitvi domov. Tako želimo spodbujati študijsko mobilnost med študenti in jim hkrati nuditi oporo, da bi z mednarodno izkušnjo pridobili čim več, in sicer v smislu osebne rasti in na področju medkulturnih zmožnosti.

Simpozij

Program Erasmus obstaja že več kot 25 let in vendar ostaja spodbujanje študentske mobilnosti in medkulturne zmožnosti osrednja tema na evropskih visokošolskih ustanovah. Simpozij naj bi bil torej  priložnost za srečanje sooblikovalcev razvojnih strategij v visokem šolstvu in širše javnosti z  učitelji in študenti ter za razpravo o strateških odločitvah, ki naj čim bolj prevzamejo prednosti projekta IEREST, tako da dosežene in predvidene cilje, pristope in rezultate uvedejo v svojem okolju.

9.15

Uvodni nagovor in dobrodošlica

Dragan Marušič (rektor Univerze na Primorskem)

Ana Beaven (Univerza v Bologni) in Neva Čebron (Univerza na Primorskem)

9.30

Projekt IEREST

Claudia Borghetti (Univerza v Bologni)

10.00

Medkulturnost s študentskega zornega kota: Vprašalniki IEREST

Basil Vassilicos (Univerza v Leuvenu) in Miguel Gallardo (AEGEE-Europe)

10.30

Medkulturni tečaji za študentsko mobilnost: Pogledi učiteljev in uslužbencev mednarodnih pisarn

Ana Beaven (Univerza v Bologni)

11.00

Odmor

11.30

Učne enote pred odhodom na izmenjavo: Pregledni prikaz

Fred Dervin (Univerza v Helsinkih) in Prue Holmes (Univerza v Durhamu)

12.30

Medkulturne poti po zaključku projekta IEREST

Claudia Borghetti in Francesco Girotti (Univerza v Bologni)

13.00

Odmor za kosilo

14.40

Praktični prikaz: Delo z učnimi enotami

Luisa Bavieri (Univerza v Bologni ) in Irina Golubeva (AEDE-Madžarska)

15.30

Okrogla miza in pogovor: Raba Medkulturnih poti IEREST v visokem šolstvu po Evropi

Neva Čebron (Univerza na Primorskem), povezovalka

Darla Deardorff (Univerza Duke), Alenka Flander (direktorica CMEPIUS), Francesco Girotti (Univerza v Bologni ), Tadeja Jere Lazanski (prorektorica za mednarodno sodelovanje UP), John Osborne (Univerza Savoy, Chambéry), Inge Vervoort (Thomas More Kempen)

17.00

Zaključek

Simpozij bo potekal v angleškem jeziku.

Prijave:

• Zainteresirane udeleženci naj se prijavijo do 10. marca 2014 preko spletne strani projekta IEREST (www.ierest-project.eu).
  • Udeležba na simpoziju je brezplačna. Poskrbljeno bo za kosilo in prigrizke ter napitke med odmori.

Pri projektu IEREST sodeluje 7 partnerjev (Univerza v Bologni, IT; Univerza v Durhamu, UK; Univerza Savoy, Chambéry, FR; Univerza v Helsinkih, FI; Univerza na Primorskem, SI; Univerza v Leuvenu, BE; the Open University, UK)  in 3 pridruženi partnerji (AEGEE-Europe, BE; AEDE- Madžarska, HU; Thomas More Kempen, BE).

Za nadaljnje informacije lahko kontaktirate:
info@ierest.eu
neva.cebron@fhs.upr.si
nives.zudic.antonic@fhs.upr.si
alenka.janko.spreizer@fhs.upr.si

Več informacij o projektu je na voljo na naslovu: www.ierest-project.eu.