nedelja, 31. maj 2009 Vabilo na seminar MARA

V ponedeljek, 1. 6. 2009, bo ob 16. uri v mali predavalnici Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATICNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in računalništvo UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

Dnevni red

16:00 -- 17:00

Predavatelj: Staš Bevc

Naslov: Uporaba trie dreves za reševanje problema poizvedbe o pod- in nadmnožici.

Povzetek:
Na seminarju bo predstavljena podatkovna struktura, ki temelji na trie drevesu za poizvedovanje o podmnožicah in nadmnožicah dane množice.

Predstavitev je hkrati predstavitev teme magistrske naloge avtorja.

17:00 -- 18:00

Predavatelj: Alenka Močnik

Naslov: Hamiltonskost Cayleyevih (di)grafov abelskih grup - 1. del

Povzetek:
Predstavljen bo prvi del magistrske naloge z naslovom Hamiltonskost
Cayleyevih (di)grafov abelskih grup pod mentorstvom dr. Štefka Miklaviča.
Definirani bodo grupa, grafi, digrafi in hamiltonovi cikli. Nato sledi
nadaljevanje s strukturo cayleyevih grafov in digrafov ter nazadje predstavitev
Lovaszeve domneve.

Vabljeni!