četrtek, 4. februar 2021 Vabilo na predavanje: dr. Rado Pezdir - Zgodba o borzni vojni za delnice podjetja GameStop

Oddelek za matematiko UP FAMNIT
vabi na predavanje z naslovom

Zgodba o borzni vojni za delnice podjetja GameStop,

ki bo v četrtek, 11. februarja 2021, ob 18.00.

Predaval bo dr. Rado Pezdir.

Predavanje bo potekalo preko videokonferenčnega sistema Zoom na tej povezavi.
Meeting ID: 883 8644 3935, Passcode: 972629.

Povzetek: Na predavanju bomo na primeru trgovanja z delnico GameStop na poljuden način pokazali, kako lahko enostavne borzne strategije pripeljejo do nekontroliranih spopadov med igralci na finančnem trgu. Predstavili bomo mehanizem v katerega so se ujeli hedge skladi in ob tem tudi pojasnili kaj lahko v nadaljevanju, ob trenutni ameriški ekonomski politiki, pričakujemo da se bo dogajalo na ameriških finančnih trgih.

Kratka predstavitev predavatelja: doc. dr. Rado Pezdir je doktoriral na Fakulteti za management Univerze na Primorskem. Na UP FAMNIT je zaposlen kot predavatelj in koordinator dodiplomskega študijskega programa Matematika v ekonomiji in financah. Sodeluje pri predmetih kot so Finance, Finančni praktikum, Mikroekonomska analiza, Makroekonomska analiza in Makroekonomsko modeliranje. Kot izvedenec s področja finančne forenzike sodeluje tudi pri preiskovalnih komisijah Državnega zbora. Javnosti je poznan kot preiskovalec, ki je odkril afero milijardnega pranja denarja v največji slovenski banki NLB.