torek, 13. september 2016 Vabilo na predavanje dr. Lade Živkovič

Vljudno vabljeni na predavanje dr. Lade Živkovič z naslovom Varovalni učinek ekstrakta oljčenga lista pri poškodbah DNA izzvanih z adrenalinom in L tiroksinom na modelu perifernih levkocitov z metodo COMET, ki bo v četrtek, 15.9.2016 v Veliki predavalnici na UP FAMNIT ob 12.00.

Doc. dr. Lada Živkovič je raziskovalka, zaposlena na Univerzi za farmacijo v Beogradu, ki se ukvarja s stabilnostjo DNA in genotoksičnostjo. V predavanju bo predstavila učinek stresnega hormona adrenalina in ščitničnega hormona tiroksina na prelome dvojnovijačne DNA in z metodo COMET dokazane zaščitne učinke ekstrakta oljčnega lista na modelu perifernih levkocitov. Njeni rezultati potrjujejo močan antioksidativen učinek ekstrakta oljčnega lista.