četrtek, 19. april 2018 Vabilo na okroglo mizo "Od realnega do virtualnega" in predavanje "Computer Science...without computers?!"

UP FAMNIT in UP PEF vabita na okroglo mizo

Od realnega do virtualnega: uveljavljene in
nove poti učenja z informacijsko-komunikacijsko tehnologijo,

ki bo v ponedeljek, 23. 4. 2018 ob 15.00 v
Veliki predavalnici UP FM (III. nadstropje, Cankarjeva 5, Koper)

Za učinkovito rabo IKT v izobraževanju z namenom zagotavljanja spreminjanja procesa učenja in poučevanja so potrebni novi pristopi in znanje. Smiselna raba IKT tako pomeni predvsem spremembe v poučevanju učiteljev in razumevanje smiselnosti vloge IKT pri učenju in poučevanju. Na okrogli mizi bodo predstavljeni rezultati analize stališč in kompetenc učiteljev in študentov za didaktično rabo IKT na pedagoških študijskih programih UP.  Spregovorili bomo tudi o dosedanji stopnji vključenosti IKT v obstoječe učne načrte. Omenjeno pa bo služilo kot izhodišče za diskusijo o smiselnosti oz. osmišljenosti rabe IKT v pedagoških študijskih programih.
Sodelovali bodo

• dr. Matjaž Kljun (UP FAMNIT),
  • mag. Radovan Krajnc (Zavod za šolstvo) ter
  • dr. Dejan Hozjan, dr. Tina Štemberger, dr. Sonja Rutar in dr. Sonja Čotar Konrad (UP PEF).

Ob 17.00 sledi predavanje gostujočega profesorja dr. Tima Bella
(University of Canterbury, Nova Zelandija) z naslovom

Computer Science... without computers?!

Computer Science Unplugged je zabaven in zanimiv način raziskovanja računalništva brez uporabe računalnikov. Namreč tudi pri programiranju obstajajo igre, uganke in čarobni triki. Udeleženci bodo spoznali nekatere dejavnosti in bodo dobili navodila o tem, kako jih uporabiti v učilnici.

Predavanje je brezplačno in bo potekalo v angleškem jeziku.

Okrogla miza in predavanje potekaga v okviru Tedna UP PEF.