petek, 18. maj 2012 Vabilo na mednarodno konferenco "Varno in zdravo delovno okolje"

Vljudno vabljeni na mednarodno konferenco z naslovom Varno in zdravo delovno okolje, ki bo potekla v ponedeljek, 21. 5. 2012 in v torek, 22. 5. 2012, v prostorih Hotela Slovenija v Portorožu.

Mednarodna konferenca je organizirana v okviru dveh večjih projektov, ki potekata na Univerzi na Primorskem, in sicer projekta SOS (Stres, Odsotnost, Stiska) in projekta IDO Primorska (Izboljšanje delovnega okolja v ključnih panogah obalno-kraške regije). Oba sta delno financirana iz Evropskega socialnega sklada, osredotočata pa se na promocijo varnega in zdravega delovnega okolja. Obenem z interdisciplinarnim pristopom na teoretski in praktičen način raziskujeta omenjeno problematiko z različnih zornih kotov več znanstvenih disciplin (psihologije, ergonomije, prava, sociologije, kineziologije, managementa človeških virov in drugih). Projekta predstavljata most med univerzitetnim okoljem in gospodarstvom.

K organizaciji konference sta prav tako pristopila tudi UP Fakulteta za ergonomske in kineziološke študije – UP FENIKS (v ustanavljanju) ter Sektor za izobraževanje Univerze na Primorskem, ki sodeluje v okviru projekta Karierno načrtovanje in svetovanje za učinkovit vstop na trg dela.

V priponki vam posredujemo program konference in vas zaradi lažje organizacije vljudno prosimo, da svojo prisotnost najavite Danijelu Bandlju na e-naslov. danijel.bandelj@upr.si.

Z lepimi pozdravi!

Dear Sir and Madame!

You are kindly invited to attend the international conference Safe and Healthy Working Environment, which is organised in the frame of projects SOS (Stress, Absence, distress) and IDO Primorska (Improving the working environment in key sectors of the coastal - karst region). Both projects are partially funded by the European Social Foud and are focusing on promotion of safe and healthy working environment. At the same time with an interdisciplinary approach they investigate those issues both theoretically as well as and practically from perspectives of several scientific disciplines (psychology, ergonomics, sociology, kinesiology, human resource management and other). Both projects represent the bridge between the academic and business environment.

The  UP Faculty of Ergonomic and Kinesiology Studies (UP FENIKS – in establishment) and Educational Department of University of Primorska, who is partaking in the project “Planning and career counselling for effective entry into the labour market« have also joined in the organization of the conference .

In the attachment you will find the conference programme.. You are kindly invited to confirm your participation to Danijel Bandelj on e-mail: danijel.bandelj@upr.si in order to facilitate the organization.

With kind regards!