torek, 28. april 2009 Vabilo na brezplačne Famnitove programerske delavnice

Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem (UP FAMNIT) vabi študente in dijake na niz računalniških delavnic z naslovom:

Programiranje je fina stvar

(neformalno druženje podobno mislečih in ostalih, ki si bodo premislili)

Kratek opis: gre za programerske delavnice, kjer slušatelje vpeljemo v svet programiranja prek izbranih zabavnih vsebin. Ogledali si bomo tudi izbrane bonbončke programiranja.

Delavnice bodo potekale vsak torek od 15.00 do 16.00 v računalniški učilnici UP FAMNIT, Glagoljaška 8, Koper.

Prva delavnica bo potekala 5. maja ob 15h. Osnovni program bomo pripravili skupaj s sodelujočimi pripravili na prvi delavnici. Delavnice bodo prilagodljive na podlagi občinstva. Primerne so tudi za dijake višjih in nižjih letnikov z majhnim znanjem iz programiranja ali brez predznanja. Edina zahteva je želja po novem znanju iz področja računalništva. Študentje in dijaki se lahko udeležijo tudi vsake delavnice posebej.

Okvirni program:

Uvod v programiranje
RoboCode osnove (http://robocode.sourceforge.net/)
Uvod v programski jezik Java
Izdelava enostavnih animacij
Izdelava enostavne igrice
RoboCode tekmovanje
Kako bi izdelali zapletenejšo igro?
Programerski bonbončki; zakaj se ta koda vede tako in ne drugače?

Kotizacije za udeležbo na delavnicah ni!
Več informacij na jernej.vicic@upr.si.

Vabljeni!