četrtek, 6. oktober 2011 Vabilo – uvodno predavanje cikla FAMNITovi Izleti v matematično vesolje 2011/12 (12.10.2011, 18:00)

UP FAMNIT začenja z novim, že tretjim ciklom poljudnih predavanj o matematiki in njeni vlogi v sodobnem svetu FAMNITovi Izleti v matematično vesolje. V obliki krajših zaključenih celot so predstavljeni zanimivi matematični problemi, delo raziskovalcev in uporaba matematike na različnih področjih znanosti in tehnologije. Predavanja so primerna za širšo javnost in dijake srednjih šol.

Na uvodnem predavanju z naslovom Sprehod skozi zgodovino teorije grafov, ki bo potekalo

v sredo 12. oktobra 2011 ob 18h v Armeriji, Titov trg 4, Koper,

bo prof. dr. Aleksander Malnič z Univerze v Ljubljani predstavil razvoj teorije grafov, mlade veje matematike, ki je v 20. stoletju doživela bliskovit razvoj zaradi svoje uporabnosti v elektrotehniki in računalništvu ter na številnih drugih področjih.

Predavanje bo spremljala otvoritev razstave dr. Boštjana Kuzmana Mejniki: oris razvoja teorije grafov v Sloveniji (Armerija, Titov trg 4, Koper), sledila pa mu bo kratka predstavitev celoletnega programa in priložnostna pogostitev.

Več o ciklu na spletu: http://izleti.famnit.upr.si.