ponedeljek, 22. marec 2010 V košarkaški tekmi tokrat za koš boljši študenti

V okviru Tedna Univerze na Primorskem je bila v četrtek, 18.3.2010, v telovadnici OŠ Antona Ukmarja organizirana košarkaška tekma med zaposlenimi UP FAMNIT in UP PINT ter študenti.

Lanskoletne zmagovalce ekipo zaposlenih so tokrat, v še eni rezultatsko napeti tekmi, študentje vendarle premagali - s košem razlike. Poznavalci tega športa so soglašali, da je na rezultat vplivala tudi huda poškodba organizatorja igre v ekipi zaposlenih (A.T.) na začetku prve četrtine. V odmorih med četrtinami se je odvilo tudi skrajšano tekmovanje v metu za tri točke. V finalu tega tekmovanja je s štirimi zadetimi trojkami v petih poskusih zmagal Blaž Majnik, ki je premagal doc. dr. Janeza Žiberta. Prvi, ki je ob polčasu zadel met s sredine igrišča in si s tem prislužil bon za tri pice gratis v piceriji Speed Pub (sponzor tekmovanja), je bil mag. Boštjan Frelih. Slednji je bil s strani številnega občinstva izbran tudi za najkoristnejšega igralca v ekipi zaposlenih. Pri študentih si je enako nagrado prislužil Bojan Djordjevič, ki se je kljub hudi poškodbi kolena odločil za tekmovalno pomoč svoji ekipi. Vsi omenjeni so prejeli lepe pokale. K rezultatu je s svojimi koši prispeval tudi dekan prof. Dragan Marušič. Dogodek je uspešno vodila Olga Kaljada, ki je zmagovalni ekipi za eno leto prepustila prehodni pokal. Navijaško dogajanje so popestrili naravoslovno matematični prijatelji in gosti fakultete UP FAMNIT iz Tuzle. After party je v piceriji Speed Pub trajal do pozne, skorajda jutranje ure.

fotogalerija

Foto: Pavel Fičur