torek, 5. november 2013 Ustavite se na spletni postaji Živ?Živ!

Živ?Živ! je spletna postaja, kjer o duševnem zdravju in samomoru pišejo strokovnjaki in ljudje z osebnimi izkušnjami. Je stičišče informacij, raziskav in preventivnih programov. Želimo, da naša postaja pomaga spregovoriti o samomoru.
(Slovenski center za raziskovanje samamomora UP IAM)

V okviru UP IAM  Slovenskega centra za raziskovanje samomora je v teh dnevih zaživela nova spletna stran Živ?Živ!, ki je namenjena ozaveščanju splošne in strokovne javnosti o samomoru in samomorilnem vedenju.

Pri oblikovanju vsebin sodelujejo s strokovnjaki s področja duševnega zdravja in samomorilnega vedenja. Prispevke pišejo tudi ljudje, ki so se sami znašli v stiski.

Spletna stran nagovarja štiri glavne sklope :

Želijo torej, da bi se na strani prepoznali različni ljudje – tako tisti v stiski, kot tisti, ki lahko pomagajo preprečevati samomor. Na voljo so tudi kontakti za iskanje pomoči in sodelovanje v preventivnih ali raziskovalnih programih.

Dobrodošli na postaji

Spletna stran je predstavljena kot postaja, saj si tudi samomorilno vedenje lahko predstavljamo kot eno od postaj v življenju. Besedna igra v imenu Živ?Živ! nakazuje, da lahko posameznik s postaje najde pot naprej.

Tudi za bližnje po samomoru je lahko žalovanje ena od življenjskih postaj. Logotip spletne strani zato spominja na znak za postajo , hkrati pa ima v ozadju tudi simbol markacije. Torej simbol, ki kaže, da smo na pravi poti.

Po tem logotipu boste prepoznali postajo Živ?Živ!

Če želite napisati strokovni ali osebni prispevek, bodo na postaji Živ? Živ! veseli tudi takšnega sodelovanja.

Na svidenje na postaji Živ?Živ!