četrtek, 7. julij 2011 Uspešno zaključena mednarodna dogodka v (so)organizaciji UP FAMNIT in UP PINT

V soboto, 2. julija 2011 sta UP FAMNIT in UP PINT uspešno zaključila dva pomembna mednarodna dogodka - enotedensko mednarodno konferenco s področja teorije grafov na Bledu in enotedensko mednarodno poletno šolo z algebraične teorije grafov na Rogli.

Obe srečanji sta privabili številne vodilne znanstvenike s področja teorije grafov na svetu kot tudi perspektivne mlade doktorske in podoktorske študente s celega sveta.

Fotografije s konference so dostopne tukaj, fotografije s poletne šole Rogla 1, 2.

Statistični podatki:

7th Slovenian International Conference on Graph Theory
19.6.-25.6.2011
Kraj
Hotel Kompas, Bled
Spletna stran
# udeležencev
280 (68 domačih, 212 iz tujine)
# vabljenih predavateljev
# referatov
225 (33 domačih, 192 iz tujine)
Države udeležencev
42 držav: Avstralija, Avstrija, Belgija, Brazilija, Kanada, Kitajska, Hrvaška, Češka, Danska, Egipt, Francija, Nemčija, Madžarska, Indija, Indonezija, Iran, Izrael, Italija, Japonska, Mehika, Nizozemska, Nova Zelandija, Nigerija, Norveška, Poljska, Portugalska, Romunija, Južna Koreja, Rusija, Saudska Arabija, Srbija, Slovaška, Slovenija, Južna Afrika, Španija, Švedska, Švica, Tajvan, Turčija, Uganda, Velika Britanija, ZDA.
Organizatorji
UP FAMNIT, UP PINT v sodelovanju z DMFA, IMFM in UL PEF
Znanstveni odbor
Sandi Klavžar, Dragan Marušič (predsednik), Bojan Mohar, Tomaž Pisanski
Organizacijski odbor
Klavdija Kutnar, Boštjan Kuzman, Primož Šparl
Svetovalni odbor
Aleksander Malnič, Štefko Miklavič

Algebraic Graph Theory Summer School
26.6.-2.7.2011
Kraj
Hotel Planja, Rogla
Spletna stran
# udeležencev
79 (27 domačih, 52 iz tujine)
# vabljenih predavateljev
minipredmeti
8 minipredmetov: Grupna delovanja (predavatelji Cheryl E. Praeger, John Bamberg, Michael Giudici), Asociativne sheme (predavatelji Mikhail Muzychuk, Ilya Ponomarenko, Štefko Miklavič), Magma (predavatelj Marston Conder), Hamiltonskost točkovno tranzitivnih grafov (predavatelji Dragan Marušič, Klavdija Kutnar), Krovi grafov in aplikacije (predavatelja Yan-Quan Feng, Aleksander Malnič), Zemljevidi (Gareth Jones).
Države udeležencev
19 držav: Avstralija, Belgija, Kanada, Kitajska, Danska, Iran,
Izrael, Japonska, Mehika, Nova Zelandija, Portugalska, Rusija,
Južna Koreja, Slovaška, Slovenija, Južna Afrika, Španija, Velika Britanija, ZDA.
Organizatorji
UP FAMNIT, UP PINT
Organizacijski odbor
Istvan Kovacs, Klavdija Kutnar, Boštjan Kuzman, Aleksander Malnič, Dragan Marušič, Štefko Miklavič, Martin Milanič, Primož Šparl