ponedeljek, 25. marec 2019 Uspešno srečanje Znanstvenega odbora 8ECM v Portorožu

V začetku februarja je v portoroškem Hotelu St. Bernardin potekalo srečanje Znanstvenega odbora 8. Evropskega kongresa matematike, ki se vneto pripravlja na ta pomembni znanstveni dogodek, ki ga bo naša Univerza gostila julija 2020. Srečanju je predsedovala Maria J. Esteban (CNRS and Université Paris-Dauphine), Evropsko matematično društvo EMS (European Mathematical Society) pa je imenovalo člane odbora z namenom, da ti določijo predavatelje, ki bodo nastopili na kongresu.

6. februarja 2019 sta udeležence sprejela rektor Univerze na Primorskem, prof. dr. Dragan Marušič in predsednik organizacijskega odbora 8ECM prof. dr. Tomaž Pisanski. Sledilo je določanje predavateljev plenarnega dela kongresa kot tudi vabljenih predavateljev, hkrati pa so si člani odbora lahko ogledali tako prostore kongresnega centra Bernardin kot tudi prostore UP FTŠ – Turistice, kje bo potekal del programa.

(Foto: prof. dr. Maria J. Esteban, predsednica znanstvenega odbora, prof. dr. Tomaž Pisanski, predsednik organizacijskega odbora in prof. dr. Dragan Marušič, rektor UP)

Predsednica znanstvenega odbora:

Maria J. Esteban - CNRS and Université Paris-Dauphine

Člani znanstvenega odbora:

• Luigi Ambrosio - Scuola Normale Superiore di Pisa
  • Tadeusz Januszkiewicz - Polish Academy of Science
  • Barbara Kaltenbacher - University of Klagenfurt
  • Alexander Kuznetsov - Steklov Mathematical Institute
  • Halil Mete Soner - ETH Zürich
  • Péter Pál Pálfy - Hungarian Academy of Sciences
  • Tomaž Pisanski - University of Primorska
  • Pavel Pudlák - Institute of Mathematics, Czech Academy of Sciences
  • Tudor Stefan Ratiu - Shanghai Jiao Tong University
  • Oliver Riordan - University of Oxford
  • Zeev Rudnick - Tel-Aviv University
  • Valeria Simoncini - Università di Bologna
  • Stefaan Vaes - K. U. Leuven
  • Aad van der Vaart - Leiden University
  • Joachim Weickert - Saarland University

Prvič v zgodovini evropskih kongresov matematike bodo med vabljenimi  predavatelji tudi slovenski matematiki, in to kar trije: akademik prof. dr. Franc Forstnerič kot plenarni predavatelj ter dr. Andrej Bauer in dr. Špela Špenko kot vabljena predavatelja.

Celoten seznam plenarnih predavateljev je objavljen na tej povezavi https://www.8ecm.si/programme/plenary-speakers, imena vabljenih predavateljev pa najdete tukaj: https://www.8ecm.si/programme/invited-speakers.

Zahvaljujemo se članom Znanstvenega odbora 8ECM za opravljeno delo pri izboru predavateljev!