ponedeljek, 16. september 2013 Uspešno so se zaključili raziskovalni dnevi iz matematike na UP FAMNIT

V petek 13. septembra 2013 so se uspešno zaključili Raziskovalni dnevi iz matematike na UP FAMNIT v organizaciji UP FAMNIT s sodelovanjem DMFA Slovenije in UP PEF.

Raziskovalnih dnevov so se udeležili najuspešnejši dijaki na tekmovanju za zlato Vegovo priznanje in izbrani dijaki slovenskih srednjih šol. Tako smo na UP FAMNIT en teden gostili 27 slovenskih dijakov, ki so vsak dan poslušali večurna predavanja izbranih poglavij iz matematike, namenjena pripravam na Mednarodno matematično olimpijado in druga matematična tekmovanja. Po predavanjih so dijaki imeli čas tudi za samostojno reševanje nalog. Predavali so jim študentje, sodelavci in profesorji UP FAMNIT.

Fotoutrinki so dostopni na spodnji povezavi: