ponedeljek, 14. oktober 2013 Uspešno se je zaključila mednarodna konferenca MATCOS-13

V petek 11. oktobra se je zaključila dvodnevna mednarodna konferenca Middle-European  Conference on Applied Theoretical Computer Science - MATCOS-13, v organizaciji UP IAM in UP FAMNIT.

Svečana otvoritev je potekala v četrtek, 10. oktobra, ko sta prisotne pozdravila prof. dr. Dragan Marušič, rektor Univerze na Primorskem in izr. prof. dr. Klavdija Kutnar, dekanja UP FAMNIT. Sledilo je plenarno predavanje z naslovom "Two-Dimensional Packing Problems in Telecommunications" keynote govorca z Univerze v Bolonji prof. Silvana Martella (School of Engineering).

Na letošnjem MATCOSU-13 so si organizatorji zastavili dva osnovna cilja:
1) predstaviti ideje in rešitve s področja teoretičnega računalništva, ki so neposredno uporabljene v realnih aplikacijah,
2) predstaviti na plodnih idejah temelječe teoretične rezultate, ki bi se lahko v bodoče uporabili pri reševanju praktičnih težav.

Konferenca je potekala v dveh delih, prvi dan je bilo v študentki sekciji predstavljenih 12 člankov, v drugem delu konference pa je svoje znanstvene dosežke predstavilo 14 raziskovalcev.

Organizatorji so s potekom letošnje konference zelo zadovoljni, saj je bila vsebinsko izredno kakovostna.

Prilagamo nekaj fotoutrinkov, več fotografij je na voljo v FOTOGALERIJI.

.
..