ponedeljek, 16. junij 2014 Uspešno objavljen članek v sodelovanju z gospodarstvom

Predstojnik Oddelka za informacijske znanosti in tehnologije na UP IAM izr. prof. dr. Janez Žibert in namestnik predstojnika Oddelka za tehnologijo na UP IAM dr. Jure Pražnikar, sta v sodelovanju z mag. Franko Cepak iz Luke Koper, d. d., dolgoletne partnerice UP IAM na področju varovanja okolja in meritev, pripravila članek z naslovom »Long-term analysis of elemental content in airborne particulate matter by PIXE and positive matrix factorization: Annual trends and seasonal variability during 2003 and 2008«. Članek je bil sprejet v objavo v reviji z visokim faktorjem vpliva Atmospheric Environment (vol. 94, september 2014, strani 723 – 733).

Več informacij je dostopnih tukaj.

Avtorjem iskreno čestitamo!