četrtek, 5. julij 2012 Uspešen »Semester teorije grafov«

V Kopru se je od 4. maja do 14. junija 2012 odvijal Semester teorije grafov, v organizaciji dveh članic Univerze na Primorskem – Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (UP FAMNIT) in Inštituta Andrej Marušič (UP IAM).

Predavanj so se udeležili študenti podiplomskih magistrskih in doktorskih študijskih programov s področja matematike na UP FAMNIT in na drugih slovenskih univerzah ter tudi raziskovalci s področja matematike, predvsem tisti, ki se raziskovalno ukvarjajo s področjem kombinatorike oz. teorije grafov.

Semester teorije grafov je vseboval štiri vsebinske sklope, ki so jih izvajali vrhunski, v svetovnih krogih priznani visokošolski učitelji in raziskovalci s področja teorije grafov, in sicer:

1.            Rušenje simetrij v grafih, vsebinski sklop predavanj je izvedel prof. Wilfried Imrich, Mountranuniversitat, Avstrija,

2.            Kombinatorični problemi na Cayleyjevih grafih, vsebinski sklop predavanj je izvedla prof. Elena Konstantinova, Sobolev Institute of Mathematics, Rusija,

3.            Izbrana poglavja teorije grafov vsebinski sklop predavanj je izvedel prof. Adam Paweł Wojda, AGH University of Science and Techology, Poljska,

4.            Grafi in njihovi krovi vsebinski sklop predavanj je izvedel prof. Roman Nedela, Matej Bel University, Slovaška

Več informacij lahko dobite tukaj.

Fotoutrinek iz drugega sklopa predavanj, prof. Elena Konstantinova.