ponedeljek, 6. maj 2013 Uspeh Famnitovih študentov na jubilejni 40. Primatijadi 2013

Na letošnji jubilejni 40. Primatijadi, ki je potekala od 27. aprila do 2. maja 2013 v Ulcinju v Črni gori, so se Famnitovi študentje odlično odrezali.

Na tekmovanju iz matematike je 1. mesto osvojila Marija Jurkovič in 3. mesto Nastja Cepak.

Na tekmovanju iz informatike s programiranjem sta 1. mesto osvojila Andrej Godec in Rudi Kovač ter 3. mesto Matjaž Šuber.

Primatijada je mednarodno tekmovanje v naravoslovnih vedah, namenjeno študentom, ki tekmujejo iz znanja s področij matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved ter hkrati tekmujejo tudi v športnih disciplinah. Letošnje tekmovanje Primatijada 2013 je jubilejno, že 40. tekmovanje po vrsti.

Našim študentom iskreno čestitamo!