torek, 11. marec 2014 UP FAMNIT utrjuje sodelovanje z gospodarstvom: podpis Sporazuma o medsebojnem sodelovanju med UP FAMNIT in ACTUAL I.T., d.d

UP FAMNIT in ACTUAL I.T., d.d. sta v novembru 2013 podpisala Pismo o nameri, s katerim sta opredelila temeljna področja sodelovanja. ACTUAL I.T., d.d. je že več let štipenditor študentov računalništva in informatike na UP FAMNIT, inštituciji pa se vse bolj povezujeta tudi na drugih področjih.

Dosedanje sodelovanje bosta inštituciji nadgradili s svečanim podpisom Sporazuma o medsebojnem sodelovanju, ki bo potekal v petek, 14. marca 2014 v prostorih UP FAMNIT.

S sporazumom sta UP FAMNIT in ACTUAL I.T., d.d. opredelila zlasti naslednje oblike sodelovanja:

• sodelovanje na pedagoškem področju, zlasti prek vključevanja praktičnih znanj v pedagoški proces ter s prenosom teoretičnih znanj iz visokošolskega okolja v prakso,
  • sodelovanje na raziskovalnem področju, zlasti pri pridobivanju, prijavi in izvajanju skupnih razvojno-raziskovalnih projektov,
  • sodelovanje pri vključevanju študentov UP FAMNIT v delovno okolje (študijska praksa) in pri spodbujanju najperspektivnejših študentov (štipendije, organizacija študentskih tekmovanj ipd.) ter
  • sodelovanje pri vzpostavljanju materialnih pogojev za razvoj računalništva in informatike na UP FAMNIT.

Podpis sporazuma bo spremljal PROGRAM s podelitvijo nagrad zmagovalcem Famnitovega natečaja PIezija. Namen natečaja je pridobitev najboljše PIezije v slovenščini, ki ne bo le nagrajena, ampak tudi objavljena na Wikipediji, kjer slovenske verzije PIezije še niso objavljene. Zmagovalec natečaja bo prejel prenosnik Lenovo, ki ga podarja podjetje ACTUAL I.T., d.d.

Dogodek bo potekal v prostorih UP FAMNIT na Glagoljaški 8 v Kopru. Program se bo pričel ob 17. uri (v Mali predavalnici, 1. nadstropje) in se nadaljeval ob 18. uri, z zadnjim predavanjem iz letošnjega že petega cikla Famnitovih izletov v matematično vesolje. Izr. prof. dr. Klavdija Kutnar bo predavala »O številu π«. Predavanje bo potekalo v Veliki predavalnici UP FAMNIT (1. nadstropje).