torek, 10. maj 2016 UP FAMNIT na Zaposlitvenem sejmu v Kopru

Območna služba Koper Zavoda RS za zaposlovanje je danes organizirala Zaposlitveni dan z namenom predstavitve možnosti zaposlovanja, usposabljanja in izobraževanja v lokalnem okolju ter delodajalcev in obetavnih poklicev. V koprski Taverni se je tako dvajset podjetij predstavilo iskalcem zaposlitve, medtem ko je na sedežu zavoda potekalo srečanje z naslovom Zaposlovanje – nove perspektive, na katerega so organizatorji povabili UP FAMNIT. Namen srečanja je bil predvsem ta, da se zainteresirani javnosti predstavi študijske programe Biodiverziteta/Varstvo narave, Bioinformatika, Biopsihologija in Aplikativna kineziologija. Zaposlitveni svetovalci, kadrovske službe in potencialni delodajalci so se seznanili s kompetencami diplomantov omenjenih študijskih programov in izpostavili pomen tovrstnih predstavitev za gospodarstvo in širše okolje nasploh. Prav tako so izrazili željo, da bi tudi v prihodnje tesno sodelovali, saj današnji trg dela potrebuje predvsem iskalce zaposlitev z interdisciplinarnimi znanji.