sreda, 23. oktober 2019 UP FAMNIT je na UPM 2019 zastopalo pet ekip

V soboto, 12. oktobra, je na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani potekalo finalno kolo Univerzitetnega programerskega maratona 2019. Zadnje programerske bitke se je udeležilo 28 ekip, ki so dosegle najboljše rezultate na prvih treh kolih. Sicer pa se je v letošnji sezoni pomerilo 135 tekmovalcev oziroma 48 ekip.

Za reševanje devetih nalog, ki si jih lahko ogledate tukaj, so imeli udeleženci na voljo pet ur. Zmagovalna in drugouvrščena ekipa sta uspeli rešiti 7 nalog, tretjeuvrščena pa 6, kar kaže na to, da so bile naloge zelo zahtevne.

Najboljše tri ekipe v skupnem seštevku so bile:

1. mesto: Final Solution (Žan Knafelc, Tim Poštuvan in Žiga Željko)

2. mesto: ScoreOutOfBoundsException (Urban Duh, Gregor Kikelj in Andraž Maier)

3. mesto: Luftkanali (Daniel Blažič, Jakob Schrader in Patrik Žnidaršič)

Zmagovalci posameznih univerz:

Univerza v Ljubljani: Final Solution (Žan Knafelc, Tim Poštuvan in Žiga Željko)

Univerza v Mariboru: ASMx64 (Vid Keršič, Niko Uremović in Mitja Žalik)

Univerza na Primorskem: neVEM (Mirza Redžić, Eva Silađi in Vladimir Bošković)

UP FAMNIT so poleg omenjenih prvakov zastopale še naslednje ekipe:

* Mango (Tilen Jesenko, Gašper Moderc in Goran Tubić)

* BHprog (Arber Avdullahu, Mirza Krbezlija in Hasan Mahmutagić)

* BNA (Arsen Matej Golubovikj, Hristijan Marinkovski in Predrag Zvezdakoski)

* Real Slavs (Daniil Baldouski, Damjan Dimitrov in Aleksandr Kobrin)

Uradne rezultate si lahko ogledate tukaj.

Čestitke vsem udeležencem!

O Univerzitetnem programerskem maratonu:

Univerzitetni programerski maraton (UPM) je slovensko tekmovanje za študente v programiranju, kjer je poudarek na poznavanju algoritmov in podatkovnih struktur. Tekmovanje je ekipno in sestoji iz treh predkol in finalnega kola. UPM poteka na vseh treh slovenskih univerzah hkrati (UL, UM in UP). Poleg tega maraton predstavlja kvalifikacije za CERC (Central Europe Regional Contest), ki je sestavni del tekmovanja ACM International Collegiate Programming Contest, to pa je največje, najprestižnejše in najstarejše tovrstno tekmovanje.