četrtek, 3. marec 2016 Univerzo na Primorskem sta obiskala gosta iz De Montfort univerze

Včeraj sta Univerzo na Primorskem nekdanji britanski veleposlanik v Braziliji in guverner Univerze iz angleškega Leicestra "De Montfort University", gospod Alan Charlton, in koordinator Erasmus+ za evropsko regijo, gospod Jim Green.

Z gostoma so se pogovarjali rektor prof. dr. Dragan Marušič, prorektorica za študijske zadeve doc. dr. Sonja Rutar, dekanja Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije izr. prof. dr. Klavdija Kutnar, izr. prof. dr. Črtomir Tavzes z Inštituta Andrej Marušič, vodja sektorja za izobraževanje in mednarodno sodelovanje Tatjana Mikelić Goja in Jelena Ćeklić iz Kabineta rektorja.

Po predstavitvi obeh ustanov so prisotni spregovorili o prihodnjih oblikah sodelovanja na izobraževalnem in znanstveno-raziskovalnem področju v matematiki in managementu, kot tudi o možnostih izmenjav v okviru Erasmus+.  Prvi korak bo sklenitev Erasmus+ sporazuma za izmenjave študentov in pedagoškega osebja.

Več na spletni strani univerze.