sreda, 16. marec 2016 Univerzitetni programerski maraton 2016 tudi na Famnitu

ACM Slovenija je tudi letos razpisala Univerzitetni programerski maraton (UPM), pri katerem, tako kot v preteklih letih, sodeluje tudi naša fakulteta.

Univerzitetni programerski maraton je slovensko tekmovanje za študente v programiranju, s poudarkom na poznavanju podatkovnih struktur in algoritmov. Na tekmovanju sodelujejo ekipe, sestavljene iz največ treh članov, ki na enem računalniku rešujejo naloge. Cilj ekipe je, da v omejenem času reši čim več zastavljenih nalog.

UPM bo sestavljeno iz poskusnega kola, treh predkol in finala. Poskusno kolo bo 1. aprila, prvo tekmovalno kolo pa bo 7. aprila 2016. Najboljše študentske ekipe se bodo udeležile srednjeevropskega tekmovanja ACM ICPC CERC, ki bo letos ponovno v Zagrebu.