četrtek, 12. marec 2015 Univerza na Primorskem nosilka COST akcije

10. marca je bila Univerza na Primorskem izbrana za nosilko akcije COST FP1407 Understanding wood modification through an integrated scientific and environmental impact approach (ModWoodLife). Andreja Kutnar je bila izbrana za predsednico akcije.

Predstavniki 23 evropskih držav sodelujejo v akciji z namenom določanja odnosov med modifikacijskimi procesi, lastnostmi produktov in s tem povezanimi okoljskimi vplivi. To vključuje tudi razvoj in optimizacijo modifikacijskih procesov in merjenje vpliva novih tehnologij za obdelavo v primerjavi s tradicionalno obdelavo in alternativnimi materiali. S tem sodelujoči želijo predvsem povečati trajnost in zmanjšati okoljski vpliv.