sreda, 29. junij 2016 Udeleženci navdušeni nad Orado 2016

Med 20. in 22. junijem 2016 se je na UP FAMNIT zgodila ORADA 2016 – tradicionalna računalniška delavnica namenjena osnovnošolcem in srednješolcem.

Udeleženci so se poglobili v tri različne teme:

1. Varnost v brezžičnih omrežjih
    Spoznali so varnost v brezžičnih omrežjih, s praktičnim udorom v omrežje so izpostavili njegove pomanjkljivosti in poiskali smernice za njihovo odpravljanje;
  2. Kako robota nekaj naučiti?
    Učenci so programirali robota z imenom TiddlyBot. Na zabaven način so ga nato naučili prevoziti poligon;
  3. Dopolnjena in virtualna resničnost
    Udeleženci so spoznali osnovne pojme dopolnjene in virtualne resničnosti, naučili so se skeniranja 3D objektov ter programiranja aplikacij z uporabo orodja Metaio Creator.

Več informacij o delavnici najdete na spletni strani http://orada.famnit.upr.si, vprašanja lahko pošljete na e-naslov orada@famnit.upr.si.