četrtek, 8. april 2010 Terenski vikend študentov Biodiverzitete

Študentje Biodiverzitete na UP Famnit in študentje Biologije na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani so 27. in 28. marca organizirali terenski vikend na Primorskem (apnenčasti območji - stena pri kraju Dragonja in Sveti Štefan, Strunjanski klif, Škocjanski zatok in Strunjanske soline).

Študentje so spoznavali naravo Slovenske Istre, razporejeni v različnih skupinah, in sicer v skupini za botaniko (vodil Peter Glasnović), skupini za plazilce (vodila Katja Kalan), skupini za parazite in male sesalce (vodila dr. Maja Gračner in Janko Skok), skupini za litoral (vodil Jan Simič) in skupini za ptiče (vodila Tanja Šumrada).

Podajamo nekaj slikovnih utrinkov s terena in vas vabimo, da se nam pri naslednjem terenu pridružite!

dr. Maja Gračner

foto: Katja Kalan

Več fotoutrinkov s terenskega vikenda v Famnitovi fotogaleriji.