torek, 11. november 2014 Terenske vaje študentov študijskega programa Varstvo narave na Štajerskem

V okviru predmeta Varstvo kopenskih ekosistemov se je 12 študentov drugega letnika  študijskega programa Varstva narave v petek, 24. oktobra 2014, udeležilo terenskih vaj na Štajerskem. Ogledali so si izvajanje aktivnosti projekta LIVEDRAVA, ki ga vodi in izvaja Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije v okviru Life+ sredstev. Namen projekta je obnova rečnih ekosistemov nižinskega dela reke Drave, ki so bili uničeni z regulacijo vodnega režima in same struge ter spremembami pri tradicionalnem upravljanju s habitati. Predstavljene so jim bile akcije za varstvo navadne čigre na Ptujskem jezeru, akcije odpiranja rečnih rokavov v stari strugi Drave pri Markovcih in renaturacija Ormoških lagun. Spoznali so podrobnosti za ustrezno izvedbo naravovarstvenih ukrepov in pridobili praktične napotke za upravljanje s habitati. Predstavljene so jim bile tudi težave, s katerimi se lahko srečamo pri aktivni izvedbi naravovarstvenih ukrepov, poleg tega pa so dobili veliko namigov za prijavo velikih naravovarstvenih projektov, kot so Life projekti.

Prilagamo nekaj fotoutrinkov (avtorica fotografij: Tjaša Zagoršek).