torek, 13. oktober 2020 Finale tekmovanja UPM 2020

V soboto, 10. oktobra 2020, je potekalo finalno kolo Univerzitetnega programerskega maratona – UPM 2020. Izmed 46 ekip in 127 tekmovalcev se je na finale uvrstilo 15 najboljših ekip. Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe s Covid-19 so bila predkola izvedena preko spleta, finalno tekmovanje pa je potekalo ločeno na treh univerzah. Finalisti so tekmovali na fakultetah (UL FRI, UM FERI in UP FAMNIT), preostanek dogodka pa je bil izveden preko spleta.

Za reševanje devetih nalog, ki si jih lahko ogledate tukaj, so imeli udeleženci na voljo pet ur. Zmagovalna in drugouvrščena ekipa sta uspeli rešiti 6 nalog, tretjeuvrščena pa 5, kar kaže na to, da so bile naloge zelo zahtevne.

Najboljše tri ekipe v skupnem seštevku so bile:

1. mesto: Final Solution (Žiga Željko, Tim Poštuvan in Marko Hostnik)
2. mesto: Jam (Žiga Vene, Aljaž Eržen in Marko Rus)
3. mesto: Ctrl Alt Defeat (v sestavi Benjamin Bajd, Bor Grošelj Simić in Tevž Lotrič)

Prvaki posameznih univerz:

Univerza v Ljubljani: Final Solution (Žiga Željko, Tim Poštuvan in Marko Hostnik)
Univerza v Mariboru: BSoD (Vid Keršič, Mitja Žalik in Matic Rašl)
Univerza na Primorskem: COVID19 (M. Besher Massri, Nemanja Torbica in Mirza Redžić)

UP FAMNIT je poleg omenjenih prvakov zastopala še ekipa KProg (Mirza Krbezlija, Hasan Mahmutagić in Arbër Avdullahu).

Uradne rezultate si lahko ogledate na tej povezavi.

Čestitke vsem udeležencem!

(Na fotografijah tekmovalna ekipa COVID19)

Univerzitetni programerski maraton (UPM) je slovensko tekmovanje za študente v programiranju, kjer je poudarek na poznavanju algoritmov in podatkovnih struktur. Tekmovanje je ekipno in sestoji iz treh predkol in finalnega kola. UPM poteka na vseh treh slovenskih univerzah hkrati (UL, UM in UP) in predstavlja kvalifikacije za CERC (Central Europe Regional Contest), ki je sestavni del tekmovanja ACM International Collegiate Programming Contest. Slednje je največje, najprestižnejše in najstarejše tovrstno tekmovanje.