ponedeljek, 15. marec 2021 Teden Univerze na Primorskem letos v duhu praznovanja polnoletnosti

17. marec štejemo za rojstni dan Univerze na Primorskem, saj je bila najmlajša slovenska javna univerza vpisana v sodni register ravno na ta dan leta 2003. Naša univerza bo torej stara natanko 18 let in tudi letos bo zaživel tradicionalni Teden UP, ki poteka med 15. in 19. marcem 2021, in v okviru katerega se bo zvrstil niz virtualnih dogodkov. Nekaj bo protokolarnih in nekaj bolj sproščenih srečanj, na katerih se bomo spomnili, da so dnevi okoli rojstnega dne univerze predvsem trenutek praznovanja in razmisleka za vse, ki smo z njo povezani.

Rdeča nit letošnjih dogodkov se dotika ravno polnoletnosti UP, saj se bomo osredotočili na odgovornost, ki jo vsaka resna izobraževalna in raziskovalna institucija nosi do številnih deležnikov: do svojih zaposlenih in študentov, do prihodnosti diplomantov, lokalne in širše slovenske ter mednarodne skupnosti, ki jo s svojim hitrim in uspešnim razvojem že sooblikujemo. Nato še do raziskovalnih polj, ki jih proučujemo in razvijamo ter do samega znanstvenega raziskovanja tako na temeljnih kot na aplikativnih področjih. V univerzitetnem okolju je odgovornost prisotna čisto povsod, nenazadnje tudi v odločitvah, ki peljejo do sprememb ali pa do vztrajanja pri tistem, kar mora ostati, da ohranimo kakovostno raven izobraževanja in razvoja same znanosti.

Več o programu si lahko preberete tukaj.