petek, 6. marec 2015 Študij biopsihologije na UP FAMNIT - odprto pismo pristojnim na RTV Slovenija

V ponedeljek, 2. marca 2015, je RTV Slovenija, TV Slovenija 1, v oddaji Tednik objavila prispevek z naslovom »Neuporabne« diplome avtorice ge. Aleksandre Dežman. Prispevek obravnava problematiko nekaterih novih študijskih programov, med drugim avtorica omenja tudi študij biopsihologije na UP FAMNIT.

V prispevku je navedenih več napačnih in nepreverjenih trditev, ki škodujejo ugledu in dobremu imenu univerze in fakultete.

V zvezi z omenjenim prispevkom, je Univerza na Primorskem posredovala RTV Slovenija zahtevo za popravek, skladno z Zakonom o medijih, ter na pristojne na RTV Slovenija naslovila odprto pismo.