sreda, 6. marec 2013 Študenta UP FAMNIT uspešna na mednarodni matematični olimpijadi Belorusko-Ruske univerze

V Belorusiji je od 20. do 22. februarja 2013 potekala četrta mednarodna matematična olimpijada (IV Open Mathematical Olympiad) za študente v organizaciji Belorusko - Ruske univerze, ki so se je udeležili tudi študenti UP FAMNIT.

Na tekmovanju je sodelovalo 24 univerz iz 6 različnih držav s skupaj 50 tekmovalci.

Naša študenta 1. letnika dodiplomskega študijskega programa Matematika Anastasya Tanana in Ratko Darda sta v hudi konkurenci dosegla odlični 13. (A. Tanana) in 15. (R. Darda) mesto ter prejela pohvali. Prva tri mesta so zasedli študenti magistrskega in doktorskega študija.

Študentoma iskreno čestitamo!

Oglejte si nekaj fotoutrinkov s tekmovanja: