sreda, 30. marec 2016 Študentje Sredozemskega kmetijstva aktivno pristopili k razmnoževanju oljke

Pod vodstvom raziskovalcev in predavateljev UP FAMNIT in strokovnega osebja kmetijske zadruge AGRARIA Koper, so študentje 2. letnika dodiplomskega študija Sredozemsko kmetijstvo v sredo, 30. 3. 2016, ponovno vzpostavili pridelavo sadik oljk v Sloveniji.

Za razmnoževanje sadik sredozemskih kulturnih rastlin je Univerza na Primorskem nabavila novo ogrevalno mizo, ki je nameščena v rastlinjaku zadruge Agraria na Purissimi. Vzgoja sadilnega materiala oljk je v zadnjem desetletju popolnoma zamrla in slovenski pridelovalci so bili popolnoma odvisni od uvoza sadik iz tujine, zato je ponovna vzpostavitev razmnoževanja domačih sort oljk velik doprinos za regijo.

Z novim projektom Univerze na Primorskem in AGRARIE Koper se nadaljuje uspešno sodelovanje med institucijama.