ponedeljek, 15. maj 2017 Študenti UP FAMNIT z odličnimi uvrstitvami na 44. Primatijadi

Študenti UP FAMNIT so se po nekaj letih premora znova udeležili tekmovanja Primatijada, ki je potekalo med 28. aprilom in 3. majem 2017 v Čajnu v Črni Gori.

PRIMATIJADA je tekmovanje, ki se od leta 1973 let odvija na področju matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved in v športnih disciplinah. Letno se ga udeleži okoli 1.500 študentov iz vseh držav Balkana, ki na dogodku predstavijo svoje izdelke (projektne/raziskovalne naloge) in tekmujejo v športnih disciplinah. Na letošnji 44. Primatijadi je sodelovalo 19 fakultet iz vseh držav bivše Jugoslavije.

Na tekmovanja iz znanja se je odpravilo 15 Famnitovih študentov, ki so v hudi konkurenci dosegli odlične rezultate.
Na tekmovanju iz informatike je 1. mesto osvojil Leo Gombač, na 2. mestu sta bila Valentin Sojar in Patrik Kocjančič, tretji pa je bil Peter Kozlovič.
V kategoriji Biologija in Ekologija je Nina Omejc osvojila drugo mesto.

Famnitova ekipa je tekmovala tudi v različnih športnih disciplinah, pri čemer sta bili najbolj uspešni Nina Omejc in Lučka Markič, ki sta osvojili 3. mesto v ženskem namiznem tenisu.

Študentom za odlične uvrstitve iskreno čestitamo!