torek, 10. december 2013 Študenti UP FAMNIT zmagovalci notranjega natečaja podjetja Actual I.T., d.d.

Študenti Računalništva in informatike UP FAMNIT Tomaž Tomažinčič, Aleksandar Todorović in Aleksandar Tošić so zmagovalci notranje-podjetniškega natečaja A-Factor podjeta Actual I.T., d.d..

Zmagali so s predstavitvijo podjetniške ideje 'Sistem za prikaz zasedenosti'.
Gre za napravo s katero bi bilo mogoče izmeriti količino šuma proizvedenega s strani mobilnih naprav v dani okolici in posledično približno število ljudi, ki se v okolici nahaja. Preko aplikacije za pametne telefone bi se napravo lahko uporabljalo za prikaz zasedenosti javnih prostorov in tako preverilo  koliko gneče je denimo na upravni enoti, banki ipd..
Podjetje Actual I.T. je zmagovalcem podarilo nagrado v višini 3.000,00 €.

Študentom iskreno čestitamo!