ponedeljek, 11. april 2016 Študenti UP FAMNIT uspešni v 1. kolu UPM 2016

V četrtek, 7. 4. 2016, se je v Ljubljani, Mariboru in Kopru odvilo prvo kolo odprtega Univerzitetnega prvenstva v programiranju (UPM 2016). Koprskega dela tekmovanja, ki ga tradicionalno gosti UP FAMNIT, so se udeležile štiri ekipe: tri študentske (AmbitiousButRubbish, Banana, PSPACE) in ena dijaška (Half-Life 3).

Tudi letos so se primorske ekipe odlično uvrstile: lanski prvaki naše univerze (PSPACE) so po hudem boju le ohranili sloves najboljše ekipe in rešili le eno nalogo manj kot zmagovalci prvega kola (štiri od šestih), tri naloge sta uspešno rešili ekipi AmbitiousButRubbish in Half-Life 3, ekipa Banana pa 1 nalogo.

Omenjeni rezultati obetajo dobre možnosti za vrhunske rezultate tudi v skupnem seštevku tekmovanja UPM 2016! Več o rezultatih in tekmovanju lahko preberete tukaj.

Barve UP FAMNIT so zastopali:

• AmbitiousButRubbish (Leo Gombač, Jan Grbac, Mirt Hlaj – vsi 2. letnik RIN)
  • Banana (Goran Tubić, Tilen Jesenko, Gašper Moderc – vsi 1. letnik RIN)
  • PSPACE (Daniel Silađi – 2. letnik MA, Vladan Jovičić, Marko Palangetić – 3. letnik MA).

Čestitke vsem in seveda veliko sreče in uspeha v nadaljevanju UPM 2016.