ponedeljek, 24. maj 2021 Študenti UP FAMNIT so se tudi letos izkazali na mednarodnem matematičnem internetnem tekmovanju Open International Internet-Olympiad 2021

Študenti UP FAMNIT so se tudi letos izkazali na mednarodnem matematičnem internetnem tekmovanju Open International Internet-Olympiad 2021.

V 1. krogu, ki je za naše študente potekal 10. februarja preko Zooma, so se tekmovanja udeležili:

• Ajla Šehović, Laura Ogrin in Todor Antić (vsi 2. letnik Matematike),
  • Besfort Shala (3. letnik Matematike) in
  • Milan Milivojčević (2. letnik Računalništva in informatike).

V 2. krog, ki je potekal 27. marca, prav tako preko Zooma, so bili povabljeni zadnji štirje študenti, udeležili pa so se ga  Laura Ogrin, Todor Antić in Milan Milivojčević.

Najbolje se je odrezala Laura Ogrin, ki je bila povabljena v 3. krog tekmovanja. Ta je za njo potekal 13. maja na domači fakulteti. Laura se je odlično odrezala in prejela 3. nagrado.

Prav tako so vsi naši študenti, ki so se udeležili drugega kroga, prejeli častni certifikat o udeležbi.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Laura Ogrin, 3. krog tekmovanja Open International Internet-Olympiad 2021