sreda, 5. marec 2014 Študenti matematike UP FAMNIT sodelovali na mednarodni internetni olimpijadi

V torek, 4. marca 2014 je potekal 1. krog Mednarodne internetne olimpijade, ki že od leta 2007 poteka v soorganizaciji Univerze v Joškar-Ola iz Rusije ter Arijelske univerze iz Izraela.

Tekmovanja v 9 disciplinah se vsako leto udeleži več tisoč študentov iz približno 500 različnih fakultet iz celega sveta.

Za UP FAMNIT je tekmovalo 12 študentov dodiplomskega študijskega programa Matematika.

Tekmovanje iz matematike poteka v 4. krogih, od tega se 3. odvijajo preko interneta, zadnji izmed teh pa poteka na Arijelski univerzi v Izraelu.

Prilagamo nekaj fotoutrinkov iz tekmovanja.