ponedeljek, 19. maj 2014 Študenti UP FAMNIT z odličnimi uvrstitvami na 41. Primatijadi

Študenti UP FAMNIT so se tudi letos udeležili tekmovanja Primatijada, ki je potekalo med 29.4. in 4.5.2014 v Bolgariji.

Primatijada je mednarodno tekmovanje v naravoslovnih vedah, namenjeno študentom, ki tekmujejo iz znanja s področij matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved, hkrati pa tudi v športnih disciplinah. Letošnje tekmovanje je bilo že 41. zapovrstno.

Na tekmovanju iz matematike sta Ivan Bartulović in Marko Rajković osvojila 1. mesto, Luka Pavlović in Roman Solodukhin pa 2. mesto.

Na tekmovanju iz informatike s programiranjem sta 1. mesto osvojila Vladan Jovicić in Marko Palangetić, 2. mesto Aleksandar Todorović ter 3. mesto Marko Tavčar.

V tekmovanju iz biologije je Urša Bernardič osvojila 3. mesto.

Poleg tega so naši študenti dosegli še 4. mesto v tekmovanju iz košarke.

Študentom za odlične uvrstitve iskreno čestitamo!