petek, 7. marec 2014 Študenti Računalništva in informatike UP FAMNIT na mednarodni internetni olimpijadi

Mednarodna internetna olimpijada je tekmovanje  v različnih naravoslovnih in družboslovnih disciplinah, ki ga že od leta 2007 organizirata Univerza v Joškar-Ola iz Rusije ter Arijelska univerza iz Izraela.

Po tem, ko je v torek tekmovalo 12 študentov dodiplomskega študijskega programa Matematika, so bili v četrtek, 6. 3. 2014 na vrsti študenti Računalništva in informatike.

Tekmovanje v informatiki poteka v dveh krogih, naši študentje pa so bili uvrščeni v kategorijo »Tehnika in tehnologija«.

1. kroga tekmovaja se je udeležilo 5 študentov dodiplomskega in magistrskega študija.