torek, 3. junij 2014 Srečanje Znanstvenega odbora Mednarodne komisije za kitolov

Na Bledu je od 12. do 24. maja 2014 potekalo 65. zasedanje Znanstvenega odbora Mednarodne komisije za kitolov (International Whaling Commission). Znanstveni odbor omenjene komisije je eno izmed najbolj uveljavljenih in uglednih mednarodnih teles za vprašanja raziskovanja in varstva kitov in delfinov, ukvarja pa se tudi z vrstami in vprašanji, ki niso neposredno vezana na kitolov. Kot vabljeni strokovnjak iz Slovenije se je srečanja udeležil Tilen Genov z Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT, ki je predstavil raziskovanje in stanje populacije delfinov ob slovenski obali in v severnem Jadranu.