petek, 15. april 2016 Srečanje mentorjev biologije v Livadah

V soboto, 9. aprila 2016, je v Univerzitetnem kampusu Livade, v soorganizaciji UP FAMNIT in ZOTKS, potekalo srečanje mentorjev biologije.

Predavatelji in asistentje Oddelka za biodiverziteto UP FAMNIT so učiteljem prestavili sodobne pristope v zoologiji, mikrobiologiji, taksonomiji in genomiki. Sledilo je tudi delo v laboratorijskih vajalnicah; učiteljem so bile predstavljene praktične vaje, ki jih bodo lahko vpeljali v svoje delo. Po končanem teoretičnem in praktičnem delu v Livadah je sledil ogled Škocjanskega zatoka pod strokovnim vodstvom predavateljev in asistentov UP FAMNIT.

Za vse udeležence - 21 učiteljev ter predavatelje in asistente UP FAMNIT - je bilo srečanje zelo produktivno, saj je omogočilo izmenjavo znanj, idej in praks, prav tako pa je prvo srečanje utrlo pot prihodnjemu sodelovanju.