četrtek, 21. marec 2013 Seminar MARA

V ponedeljek, 25. marca 2013, bo ob 16.00  uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na  Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega  SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za  matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP  FAMNIT, Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in  tehnologije UP IAM, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter  Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

RAČUNALNIŠKI SEMINAR

Prostor: FAMNIT-1-RU1 ob 16:00

Predavatelj: doc. dr. Peter Rogelj

Naslov: Analiza struktur na medicinskih slikah

Povzetek:
Strukture dopolnjujejo medicinske slike z opisi objektov prisotnih na  slikah, ki so pomembni za na?rtovanje medicinskih posegov. Tipi?no gre  za organe, tumorje in vstavljene objekte (aplikatorje). Analiza  struktur omogo?a pridobitev znanja, pomembnega za izbolj?anje  medicinskih postopkov. Na tokratnem predavanju bo predstavljeno delo,  ki obsega ra?unalni?ko podprto vrednotenje pravilnosti vrisovanja  struktur pri projektu EMBRACE (www.embrace.dk) in ra?unalni?ko podprto  prostorsko analizo tumorjev v okviru zdru?enja ESTRO (Evropsko  zdru?enje za terapevtsko radiologijo in onkologijo). Predstavljena  bodo tudi izhodi??a za nadaljnje delo na podro?ju analize struktur in  navezava na raziskovalno podro?je poravnavanja medicinskih slik.

Vabljeni!