četrtek, 7. april 2011 Seminar MARA

V ponedeljek, 11. aprila 2011, bo ob 16.00  uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in Oddelka za Informacijske znanosti in tehnologije UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

RAČUNALNIŠKI SEMINAR

FAMNIT-1-RU1 ob 16.00

Predavatelj: Jakob Bartolj

Naslov seminarja: Procesorji digitalnih signalov

POVZETEK

Procesor digitalnih signalov (angl. Digital Signal Processor, DSP) je specializiran mikroprocesor, ki ima arhitekturo prirejeno potrebam hitrih matematičnih operacij pri digitalnem obdelovanju signalov. Digitalno obdelovanje signalov se namreč izvaja z matematičnimi operacijami, za razliko od na primer obdelovanja besedil, kjer se shranjeni podatki samo preuredijo. To pomeni, da računalniki, ki so prilagojeni za poslovne in ostale splošne aplikacije niso prilagojeni za algoritme pri digitalnem obdelovanju signalov, kot sta to digitalno filtriranje in Fourierjeva analiza. DSP-ji imajo široko uporabnost in jih najdemo na primer v mobilnih telefonih in naprednih inštrumentih v znanosti in inženirstvu.

Vabljeni!