nedelja, 7. november 2010 Seminar MARA

V ponedeljek, 8. novembra 2010, bo ob 16.00  uri v prostorih Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Univerze na Primorskem, Glagoljaška 8, Koper predavanje v okviru skupnega SEMINARJA ZA MATEMATIČNE IN RAČUNALNIŠKE ZNANOSTI Oddelka za matematiko in računalništvo UP FAMNIT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PINT, Oddelka za matematiko in računalništvo UP PEF ter Oddelkov za matematiko in teoretično računalništvo IMFM.

Mala predavalnica

Naslov: Uvod v končne obsege (klasifikacija končnih obsegov)

Predavatelji: 16.00-16.30 Tina Kravos; 16.30-17.00 Maja Kovač; 17.00-17.30 Katja Pipan

Povzetek:
V prvi polovici študijskega leta 2010/11 bomo v okviru matematičnega dela Seminarja MARA obravnavali vsebino knjige R. Lidl, H. Niederreiter, Introduction to finite fields and their applications, Cambridge University Press, 2002.
Na tokratnem predavanju bomo zaključili s prvim poglavjem knjige in pregledali vsebino prvega razdelka v drugem poglavju. Ogledali si bomo klasifikacijo vseh koncnih obsegov.

Vabljeni