ponedeljek, 9. september 2013 Raziskovalni dnevi iz matematike na UP FAMNIT

V sodelovanju z DMFA Slovenije in UP PEF na UP FAMNIT tudi letos organiziramo raziskovalne dneve iz matematike, ki bodo potekali v Kopru od 9. do 13. septembra 2013. K udeležbi smo povabili najuspešnejše dijake na tekmovanju za zlato Vegovo priznanje in izbrane dijake obalnih srednjih šol. Dijaki bodo vsak dan poslušali večurna predavanja izbranih poglavij iz matematike, namenjena pripravam na Mednarodno matematično olimpijado in druga matematič na tekmovanja. Po predavanjih bodo imeli čas tudi za samostojno reševanje nalog. Predavali bodo študentje, sodelavci in profesorji UP FAMNIT.

Po en raziskovalni dan bo namenjen področjem algebre (Ratko Darda bo predaval o funkcijskih enačbah), teorije števil (dr. Marjan Jerman bo predaval o Evklidovem algoritmu, kongruencah, malem Fermatovem izreku in Eulerjevem izreku) in kombinatorike (Ademir Hujdurović bo predaval o teoriji grafov). Dva raziskovalna dneva pa bosta namenjena področju geometrije: Anastasiya Tanana bo predavala o uporabi kompleksnih števil v geometriji, István Estelyi pa o Ptolemejevem izreku in inverziji.

Nekaj fotoutrinkov je že na voljo na spodnji povezavi: